PROGRAM PROFILAKTYKI PRÓCHNICY ZĘBÓW

10 października 2022 godz. 10:36:31

PROGRAM PROFILAKTYKI PRÓCHNICY ZĘBÓW

DLA DZIECI W WIEKU 7-13 LAT

Z TERENU GMINY MIASTA DARŁOWO NA LATA 2022-2023”

W Szkole Podstawowej nr 3 im. Króla Eryka Pomorskiego w Darłowie ponad 420 rodziców zadeklarowało chęć i wyraziło zgodę na udział swojego dziecka w Programie Profilaktyki Próchnicy Zębów dla dzieci w wieku 7-13 lat. Od 20 września, 3 razy w tygodniu, grupy uczniów pod opieką pedagogów chodzą na badania stomatologiczne do gabinetu przy ul. Podzamcze 1a, Darłowo, NZOZ DOKTOR. Do chwili obecnej prawie 100 uczniów zostało przebadanych, a ich rodzice otrzymali wskazówki dotyczące dalszego postępowania. U części uczniów wykonano lakowanie.

Miasto Darłowo realizuje program profilaktyki próchnicy zębów dla dzieci w wieku 7-13 lat z terenu Gminy Miasta Darłowo na lata 2022-2023 od września 2022 r.. Program jest bezpłatny.

W ramach programu badaniem stomatologicznym zostaną objęte dzieci mieszkające w naszym mieście, w wieku 7-13 lat, u których badania takiego nie przeprowadzano w okresie ostatnich 6 miesięcy. Działania w ramach profilaktyki stomatologicznej obejmują:

• lakowanie bruzd zębów szóstych u dzieci terenu Gminy Miasta Darłowo w wieku 7-8 lat, u których do tej pory nie wykonywano zabiegu lakowania bruzd zębów szóstych lub doszło u nich do częściowej/całkowitej utraty laku;
  • lakowanie bruzd drugich trzonowców stałych  u dzieci terenu Gminy Miasta Darłowo w wieku 9-13 lat, u których do tej pory nie wykonywano zabiegu lakowania lub doszło u nich do częściowej/całkowitej utraty laku;
  • fluoryzację u wszystkich dzieci w wieku 7-9 lat - na terenie miejskich szkół podstawowych, realizowaną przez pielęgniarki szkolne.

E. Jaźwińska