Przełamujemy bariery

11 października 2022 godz. 09:24:03

Przełamujemy bariery

Dnia 1 października obchodzony był Ogólnopolski Dzień Osób z Afazją Rozwojową a tegoroczne obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji odbywały się w dniach 3-9 października pod hasłem "Przełamujemy bariery".

Uczniowie naszej szkoły z podczas zajęć z wychowawcami dowiedzieli się czym jest afazja, jak się objawia oraz z jakimi trudnościami borykają się takie osoby. Ponadto oglądali filmiki i prezentacje, dzięki którym mogli zapoznać się z tematyką dysleksji. Utrwalali znajomość zasad ortograficznych w praktyce oraz sprawdzali swoją wiedzę z nauki o języku.

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji to okazja do szczególnego podkreślenia wsparcia, jakie warto kierować do osób ze specyficznymi zaburzeniami w uczeniu się.

D. Borkowska P. Chmielarz