Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

28 listopada 2022 godz. 15:20:54

Światowy Dzień  Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada obchodziliśmy szkolny Dzień Życzliwości. Tego dnia wielu uczniów i nauczycieli ubranych  było  na żółto. Kolor żółty symbolizuje szczęście i  radość. Jest też informacją, że potrzebujemy kontaktu z drugim człowiekiem.

Na szkolnym korytarzu tworzone były „Drzewa Dobrych Uczynków”, gdzie uczniowie zapisywali to, co dobrego ostatnio zrobili. Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza „Pomocna Dłoń” przygotowali dla uczniów najmłodszych klas występ, podczas którego najmłodsi widzowie dowiedzieli się, że bycie miłym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości nam i innym.

Wolontariusze z tej okazji przekazali życzenia ze słodką niespodzianką podopiecznym Dziennego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii w Darłowie. Rozdali również słodkie życzenia” mieszkańcom Darłowa. Zwieńczeniem tego dnia była wizyta w hospicjum, gdzie złożyli życzenia podopiecznymi i pracownikom oraz zaprezentowali swoje umiejętności w przedstawieniu pod tytułem „Życzliwa Pchła”.

Był to wyjątkowy dzień pełen uśmiechów, miłych słów i gestów.

D. Lichocka, K. Kołodziej