Zbiórka żywności

28 listopada 2022 godz. 20:45:48

Zbiórka żywności

„Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje”

Jan Paweł II

25 i 26 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Króla Eryka Pomorskiego, wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariusza „Pomocna dłoń” uczestniczyli w zbiórce żywności organizowanej przez Bank Żywności przy współpracy z Darłowskim Centrum Wolontariatu i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Darłowie. Mimo, że dzieci z „Trójki” mają od 7 do 15 lat, to dzielnie, wytrwale i skutecznie radzili sobie z zachęcaniem klientów darłowskich marketów Netto, Biedronka, Lidl do zakupu dodatkowych produktów, którymi wsparli akcję. Praca dzieci zaowocowała hojnie wypełnionymi koszami żywności. Sami wolontariusze spotkali się z dużą życzliwością i ofiarnością darczyńców. Wspólne dyżury wolontariuszy ze szkoły podstawowej i średniej, a także ich różna narodowość były okazją do wzajemnego poznania się, integracji we wspólnym celu – pomocy, by „Święta były godne, a nie głodne”. Zebrana żywność zostanie przekazana potrzebującym osobom i instytucjom w naszym rejonie. Wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy.

Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariusza