MIKOŁAJKI NA SPORTOWO

11 grudnia 2022 godz. 18:36:32

MIKOŁAJKI NA SPORTOWO

Po raz kolejny, jednakże po dłuższej przerwie pandemicznej, 6 grudnia uczniowie klas IV- tych spotkali się na imprezie szkolnej „MIKOŁAJKI NA SPORTOWO”. Celem głównym imprezy było przybliżenie wiedzy o tradycjach i obrzędach mikołajkowych. Uczniowie poprzez udział w zabawach i konkursach tematycznie związanych z Mikołajkami propagowali sport na wesoło.

Organizatorzy rozpoczęli imprezę od serdecznego powitania najważniejszych w tym dniu milusińskich - naszych uczniów z klas IV, przybyłych nauczycieli, elfów, śnieżynek i pomocników Św. Mikołaja. Dziewczęta i chłopcy pięknie prezentowali się w strojach mikołajkowych oraz emblematach świątecznych, własnoręcznie wykonanych.

Po krótkiej pogadance dotyczącej obrzędów, symboli i tradycji mikołajkowych przeprowadzona została zabawa integrująca gości i uczniów „Strojenie choinki bożonarodzeniowej”. Wszyscy uczestnicy otrzymali kartonik w kształcie bombki. Wywoływani wedle kolorów przyklejali je na choince.

Po krótkiej rozgrzewce wspólnie z Mikołajem (zabawa ruchowa ze śpiewem) rozpoczęły się zmagania sportowe. Uczniowie rywalizowali ze sobą w konkurencjach sportowych. Wielu emocji dostarczyło „Układanie prezentów Św. Mikołaja” jeden na drugim oraz „Jazda na nartach” z wykorzystaniem kawałków materiałów jako nart i tyczek od stojaków jako kijki. Nie łatwo było „ścigać się w workach” czy pokonywać slalom pająkiem między czapkami Mikołaja. Wszyscy śledzili celność trafień „bombkami” oraz zabawę ze „śnieżnymi kulami”. Dużo radości wywołała konkurencja „Renifery Mikołaja”, w której jeden z zawodników wcielał się w rolę Mikołaja, a pozostali- jako renifery ciągnęli go w saniach zrobionych z koca. Zmagania sportowe wieńczyła konkurencja „Świąteczny pociąg”.

Zawody były niezwykle emocjonujące. Uczniowie pokazali jak wspaniale rywalizują i jednocześnie bawią się podczas sportowych konkurencji. Nie zabrakło również bardzo żywego dopingu ze strony kolegów i koleżanek.

Równolegle z zawodami sportowymi miał miejsce konkurs plastyczny, w którym tematem przewodnim był portret Mikołaja. Miłym akcentem były piosenki tematycznie nawiązujące do Świąt oraz pokazy tańca w wykonaniu dziewcząt z klas starszych.

Po zawodach i konkurencjach plastycznych jury ogłosiło, że wszyscy są zwycięzcami i zasługują na wspaniałe prezenty. Za zapał i zaangażowanie Św. Mikołaj obdarował wszystkich uczniów słodyczami.

Imprezę mikołajkową przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego: Beata Żmuda i Radosław Kosacki z pomocą śnieżynek i pomocników Mikołaja z klasy Vc, przy pełnym wsparciu finansowym Rady Rodziców.

B. Ż.