Mikołajkowe atrakcje w 3 e

12 grudnia 2022 godz. 22:16:58

Mikołajkowe atrakcje w 3 e

W klasie 3e mikołajkowe atrakcje trwały dwa dni.

6 grudnia po wizycie szkolnego Mikołaja, który przyniósł podarki, uczniowie wybrali się do kina „Bajka” na film pt. „Dziwny świat”. Oprócz obejrzenia filmu na dzieci czekały prezenty pod „kinową” choinką. Każdy dostał piękny, kolorowy komiks.

Następnego dnia trzecioklasiści wybrali się się na wycieczkę do Swołowa, do Muzeum Kultury Ludowej Pomorza.

Tam uczestniczyli w warsztatach plastycznych, do których wstępem była rozmowa przy choince o symbolice poszczególnych ozdób choinkowych. Choinka ubrana była w słomiane, papierowe i piernikowe ozdoby, tak jak czyniono to dawniej.

Następnie zaproszono dzieci do przygotowanych już stanowisk. Na każdego czekały elementy potrzebne do zrobienia słomianego aniołka.

Kiedy aniołki były gotowe, przyszedł czas na zwiedzanie skansenu krainy w kratę. Dzieci z zainteresowaniem przeniosły się w czasy dawnego Pomorza.

Po zakupie pamiątek czas było wracać do Darłowa. A następnego dnia, już w klasie, każdy uczeń pisał kilka zdań na temat swoich wrażeń z wycieczki i wykonał papierowy dom w kratę.

Teraz dzieci czekają na następne atrakcje związane ze Świętami Bożego Narodzenia.

Dorota Bobrowska