Świąteczne choinki w szkole

16 grudnia 2022 godz. 21:05:58

Świąteczne choinki w szkole

Choinka…. Pięknie przystrojone, świecące drzewko z ozdobami. To ona tworzy niepowtarzalną, świąteczną atmosferę i jest niezmiennie, od wielu lat, najbardziej rozpoznawalnym symbolem świąt.

Aby tradycji stało się zadość, zielone drzewa stanęły również w naszej szkole, a każde z nich ma swój niepowtarzalny charakter.

Choinka w duchu zero waste.

Pomysł na stworzenie ozdób choinkowych z: rolek po papierze toaletowym, papierowych toreb sklepowych, starych zniszczonych książek - przeznaczonych na makulaturę, worków śniadaniowych pojawił się na zajęciach świetlicowych. Całość wymagała od autorów dekoracji odrobiny wysiłku, ale jest ogromna satysfakcja, że wykorzystane zostały materiały wtórne, a do tego wszystkie ozdoby zrobiono własnoręcznie.

Choinka z drukiem 3D.

Inicjatorami pomysłu, projektantami i wykonawcami ozdób byli uczestnicy zajęć rozwijających uzdolnienia informatyczne. Swoje prace wykonali na drukarce 3D pozyskanej w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości i wyeksponowali na drzewku w budynku klas I-V. Mogli w ten sposób pochwalić się swoimi umiejętnościami oraz zachęcić młodszych do udziału w podobnych pracach w przyszłości.

Bardzo dziękujemy za ufundowanie zielonych drzewek: Państwu Alicji i Sebastianowi Grodz - właścicielom Szkółki drzew i krzewów Zagórzyn oraz Radzie Rodziców SP3.