Poznajemy zawody

19 grudnia 2022 godz. 17:07:24

Poznajemy zawody

Wizyta Pani krawcowej

„Tańcowała igła z nitką, Igła ładnie, nitka brzydko…”. Aby przyjrzeć się z bliska pracy krawcowej w piątek 16 grudnia zaprosiliśmy Panią krawcową Teresę Szynkowską. Pani Teresa z wielkim zaangażowaniem prezentowała dzieciom działanie maszyny do szycia i wyjaśniła etapy powstania ubrania. Cierpliwie odpowiadała na wszelkie pytania dzieci. Dużą radość sprawiło dzieciom mierzenie się centymetrem krawieckim. Pani krawcowa uszyła każdemu z dzieci poszewkę na poduszkę. Wizyta gości okazała się dla uczniów niezwykle ciekawym i wartościowym wydarzeniem. Samodzielnie wykonały choinki – zawieszki z filcu. Okazało się, że szycie wcale nie jest takie łatwe. W tym miejscu pragniemy podziękować Pani Teresie Szynkowskiej za naukę szycia.

Joanna Gruszewska-Kraska

Karolina Kołodziej