Baśniowe Święta w bibliotece szkolnej

21 grudnia 2022 godz. 18:36:17

Baśniowe Święta w bibliotece szkolnej

Wyjątkowość i magia świąt Bożego Narodzenia przyczyniły się do zorganizowania 16 i 19 grudnia w bibliotece naszej szkoły, kolejnego już spotkania z „pierwszakami” pod hasłem „Baśniowe Święta”. Odpowiedni klimat i nastrój tych zajęć został dodatkowo podkreślony przez ciepły blask świec, zapach igliwia i cichutko płynące w tle kolędy. Ponadto w bibliotece pojawiły się choinki, mieniące się światełka, mikołaje, oraz „adwentowe buciki”, które ukrywały min. tytuły bajek i baśni oraz świąteczne zagadki, które należało odgadnąć. Dodatkową atrakcją było wspólne czytanie baśni pt, ,,Królowa Śniegu”.

Na zakończenie uczniowie otrzymali świąteczne kolorowanki oraz ,,wyprawki czytelnicze” w ramach kampanii społecznej Instytutu Książki ,,Mała książka – wielki człowiek”.

Joanna Gawrońska