Świątecznie i bajkowo w Muzeum w Darłowie

22 grudnia 2022 godz. 22:10:37

Świątecznie i bajkowo w Muzeum w Darłowie

Podczas wizyty w naszym darłowskim Muzeum  uczniowie klasy 5c wzięli udział w warsztatach bożonarodzeniowych w trakcie, których przygotowali przestrzenną gwiazdę świąteczną Froebla. Uczestnicy wzbogacili swoją wiedzę o cenne informacje na temat zwyczajów i obrzędów, które dawniej obowiązywały w okresie adwentu. Po czasie spędzonym na warsztatach dzieci wiedziały już, czym jest podłaźniczka, jakie ozdoby zawieszali na choince nasi przodkowie oraz dlaczego w Wigilię należało spróbować wszystkich potraw. Dzieci miały również niecodzienną okazję do zwiedzenia Baśniowego Zakątka, poznali historię J. Ch. Andersena, wysłuchali przepięknej baśni „Nowe szaty cesarza” .Nasze magiczne i bajkowe warsztaty, w przepięknej  świątecznej oprawie  w zamkowej komnacie zakończyliśmy wspólnym oglądnięciem animacji „Ole Śpijsłodko”. Niezwykła atmosfera warsztatów w połączeniu z niezrównaną w smaku aromatyczną herbatkę przybliżyła wszystkich do tak wyczekiwanych świąt.

B. Ż.