Światowy Dzień Braille’a

13 stycznia 2023 godz. 11:12:38

Światowy Dzień Braille’a

4 stycznia obchodzony jest Światowy Dzień Braille’a. Święto przypada na dzień urodzin autora alfabetu dla niewidomych - Louisa Braille`a. Stworzony przez niego alfabet, umożliwia i pomaga poznać, odczytać świat osobom niewidomym i słabowidzącym. Podczas zajęć uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać życiorys Braille`a oraz zasady zapisywania liter. Każdy próbował swoich sił w szyfrowaniu i rozszyfrowaniu haseł zapisanych alfabetem Braille’a. Uczniowie klasy 3D na czerwonych karteczkach zakodowali wiadomość dla swoich rodziców – KOCHAM CIĘ.

Dowiedzieliśmy się również, gdzie możemy spotkać się z alfabetem Braille'a w codziennym życiu.

Światowy Dzień Braille’a to kolejne święto, które wpisuje się w harmonogram realizowanej w naszej szkole innowacji pedagogicznej „Lekcje równości – akceptuję INNOŚĆ”. 13 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Niewidomych a 03 grudnia Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom za włączenie się w realizację przedsięwzięć, które sprzyjają kształtowaniu u uczniów akceptujących postaw wobec osób z rozmaitymi dysfunkcjami.

P. Chmielarz, D. Borkowska