Menu Menu SP3 Darłowo

Dr Ząbek w "Trójce"

Już od kilku lat firma Colgate prowadzi "Ogólnoświatowy program higieny jamy ustnej".

W tym roku hasło przewodnie brzmiało "Radosny uśmiech, radosna przyszłość".

Dbałość o higienę

Klasy drugie z szkoły podstawowej nr 3 z chęcią przystąpiły do realizacji zadań mających na celu pełną dbałość o higienę zębów. Program został tak skonstruowany, że można było wcielić go do rozkładu zajęć i przystosować do potrzeb każdej klasy. Zajęcia dydaktyczno wychowawcze odbywały się w dniach 8, 9, 10 listopada br. Firma Colgate przygotowała wiele ciekawych i pomysłowych materiałów.

Sympatyczny zajączek

Uczniowie obejrzeli film, poznając postać Doktora Ząbka, w rolę którego wcielił się niezwykle sympatyczny zajączek. Podczas zajęć realizowane były następujące zadania: wychowawcy prowadzili rozmowy dotyczące istotnej roli zębów w życiu człowieka, oraz uświadamiali dzieci, że codzienne szczotkowanie i nitkowanie zębów to bardzo ważne czynności, za które one same są odpowiedzialne.

Wspólnie ustalono 7 podstawowych zasad higieny jamy ustnej. Uczniowie wykonali modele "zębów olbrzyma" i szczoteczek do zębów, które wykorzystywane zostały do praktycznej nauki mycia zębów. Uczyli się piosenek i wierszy . Każde dziecko wykonało plakat na temat: "Mój radosny uśmiech." Prace te wezmą udział w Światowym Konkursie Rysunkowym. Najciekawsze z nich mogą trafić do rocznego kalendarza firmy Colgate.

W celu utrwalenia tego, co dzieci nauczyły się w szkole, otrzymały materiały do wykorzystania w domu. Broszura pt. "Rodzinna zabawa z dr Ząbkiem" pozwoliła włączyć do akcji całe rodziny, a dla najbardziej aktywnych przyznane zostały dyplomy.

Na zakończenie

Podsumowaniem całej akcji było przygotowane przez uczniów klasy II b ciekawe przedstawienie teatralne. Podczas występu widzowie zobaczyli jak dr Ząbek podróżuje po wszystkich kontynentach i uczy dzieci jak prawidłowo dbać o zęby. Przy okazji poznały melodie, zwroty powitalne i stroje charakterystyczne w różnych krajach. Gościem honorowym na spektaklu była pani Izabela Janos, z rąk której autorzy najciekawszych prac plastycznych otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Niespodzianką dla wszystkich był poczęstunek w postaci chrupiących marchewek. Pani Janos bardzo pozytywnie oceniła przebieg całej akcji w naszej szkole.

Beata Piwko