Menu Menu SP3 Darłowo

FAMILIADA  2005

niedziela  05 czerwca 2005 r   boisko SP3 Darłowo

FAMILIADA jest imprezą organizowaną corocznie od 1999 roku przez Parafię pod wezwaniem św. Gertrudy i Szkołę Podstawową nr 3 w Darłowie. Celem tej imprezy jest propagowanie wartości rodzinnych, życzliwości, braterstwa oraz wychowania w trzeźwości. Impreza nasza cieszy się powodzeniem wśród mieszkańców miasta Darłowa. Uczestniczą w niej dzieci i dorośli, ale najważniejsze jest to, że w zabawę angażują się całe rodziny.

Tegoroczny Festyn Rodzinny „Familiada 2005” odbył się w niedzielę 5 czerwca 2005 roku na szkolnym boisku. Impreza rozpoczęła się o godzinie 1200 od konkurencji dla dzieci (sportowych i plastycznej). Przez półtorej godziny dzieci miały okazję wykazać się swoimi umiejętnościami i miło oraz bezpiecznie spędzić czas. W konkurencjach uczestniczyło około 300 dzieci. Uczniowie, którzy uzyskali w poszczególnych konkurencjach zajęli 3 pierwsze miejsca, lub zasłużyli na wyróżnienie otrzymali nagrody (piłki nożne, koszykowe, siatkowe, przybory plastyczne). W trakcie festynu do zabawy włączyła się również młodzież gimnazjalna, która zmagała się ze sobą na torze sprawnościowym przygotowanym przez Straż Graniczną.

Tradycyjnie, jak co roku na familiadzie odbył się Turniej Rodzinny. Składał się on z eliminacji oraz finału.

Eliminacje przeprowadzone zostały przez Straż Graniczną w formie toru przeszkód. Uczestniczyło w nich 18 rodzin.

Do finału przystąpiło sześć rodzin, które zmagały się ze sobą w 7 konkurencjach:  rodzinne ścielenie łóżka, ubijanie piany, lepienie z masy solnej podobizny proboszcza parafii, zapamiętywanie ukrywanych przedmiotów, dmuchanie koła i rzut nim do celu, konkurs karaoke, skoki na pogo.

Kolejność rodzin po rozgrywkach była następująca: Kaczor (I miejsce), Tornow (II), Włodarczyk (III), Wawrzyniak (IV), Kaczanowicz (V), Gawęda (VI). Rodziny otrzymały nagrody rzeczowe (rowery, sprzęt AGD).

W trakcie festynu na scenie wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3, dzieci z Przedszkola nr 2, Przedszkola nr 4 i ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Bałtyk” oraz tancerze Klubu Tańca Towarzyskiego "Eryk".

Można było obejrzeć sprzęt Ratownictwa Morskiego, Straży Granicznej, Straży Miejskiej oraz pojazdy wojskowe. Jedną z atrakcji były pokazy pięknego i dużego węża (pytona) oraz możliwość sfotografowania się z nim. Można było również poćwiczyć strzelanie z wiatrówki,

obejrzeć czwórmecz między Radami: Miejską, Parafialną i Szkoły oraz Strażą Graniczną, który w tym roku wgrała Rada Pedagogiczna SP3.

Wszyscy chętni i głodni korzystali ze stoisk gastronomicznych. W fantowni kupowali losy aby na koniec uczestniczyć w losowaniu dwóch rowerów.

Kulminacyjnym punktem imprezy był występ Rudiego Schubertha.

Na zakończenie odbyło się losowanie głównych fantów z fantowni (czyli dwóch rowerów) i o godzinie 2200 nastąpiło zakończenie całego festynu.