Menu Menu SP3 Darłowo

Jasełka

W ostatnim dniu nauki przed feriami świątecznymi 22 grudnia 2004 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie mieli okazję obejrzeć jasełka i wprowadzić się w bożonarodzeniowy nastrój.

Uczniowie klas I-IV obejrzeli przedstawienie pt. „Nieśmy innym radość” przygotowane przez klasę Vc pod kierunkiem p. Krystyny Staruch. To świąteczne widowisko w zabawny sposób łączyło tradycyjne jasełkowe sceny z sytuacjami współczesnego świata. Postaci bożonarodzeniowej szopki wystąpiły w otoczeniu wesołych diabełków, aniołków, a także policjanta, lekarza, tzw. biznesmena.

Jasełka pt. „Noc jakich wiele” przygotowali uczniowie klasy VIc pod kierunkiem p. Grażyny Ososko i p. Katarzyny Łusiewicz. Akcja tego przedstawienia toczyła się wśród bezdomnych. Takie ujęcie tematyki świątecznej miało na celu uwrażliwienie uczniów klas V i VI, dla których je przygotowano, na potrzeby innych ludzi.

Po jasełkach, podczas klasowych Wigilii, uczniowie podzielili się opłatkiem ze swoimi kolegami i nauczycielami.

Dorota Krajczyńska-Gruba