Menu Menu SP3 Darłowo

Święto Niepodległości

10 listopada 2004 r. odbył się w Szkole Podstawowej Nr 3 w Darłowie uroczysty apel poświęcony obchodom Święta Niepodległości. Uczniowie z klas Vb, Vd i IIIf przygotowali wspaniały występ, na który składały się wiersze i pieśni patriotyczne.

Odświętnie ubrani uczniowie – chłopcy w białe koszule i czarne spodnie, dziewczynki w białe bluzki  i ciemne spódniczki – prezentowali się bardzo dostojnie pod rozwieszoną nad ich głowami polską flagą.

Młodzież z ogromnym zaangażowaniem recytowała poezję o trudnych czasach zaborów,  o chwilach entuzjazmu i nadziei na lepsze, polskie jutro po 1918 roku. Podniosły nastrój wprowadziły także trzymane przez każdego ucznia zapalone świece.

Wspaniałe wykonanie pieśni “Rota” i “My Pierwsza Brygada”, w które uczniowie włożyli wszystkie swoje młodzieńcze siły i gorące serca, na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Uroczysty apel w przededniu Święta Niepodległości był piękną lekcją historii, którą trzy klasy pod kierunkiem wychowawców Grażyny Kasiak (Vd), Magdaleny Filipek (Vb)   i Grażyny Kopeć (IIIf) przygotowały dla pozostałych klas naszej szkoły.

Uczniom akompaniowała Grażyna Kopeć, opiekę nad całością spraw technicznych zapewnił Zygmunt Jęcka.

Dorota Krajczyńska-Gruba