Menu Menu SP3 Darłowo

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

„MY, UCZNIOWIE PIERWSZEJ KLASY

TOBIE, KSIĄŻKO, PRZYRZEKAMY…”

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika biblioteki  Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie stało się już tradycją w kalendarzu uroczystości szkolnych.

Organizuje się je pod koniec pierwszego semestru nauki, kiedy pierwszaki znają cały alfabet i posiadają umiejętność czytania.

W imprezie chętnie i z wielkim zaangażowaniem pomagają uczennice „Klubu Miłośników Książki”, które występują w scenkach związanych z propagowaniem czytelnictwa.

Na uroczystość, każda klasa zostaje zaproszona indywidualnie przez bibliotekarki: panią Dorotę Adryańczyk i Joannę Klimaszewską.

Najważniejszym momentem tego wydarzenia jest akt pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej. Pierwsze odwiedziny najmłodszych wieńczy samodzielne wypożyczenie wybranej książki. Na pamiątkę, każde dziecko otrzymuje dyplom oraz zakładkę do książki wykonaną przez uczniów.

Joanna Klimaszewska