Menu Menu SP3 Darłowo

„Rozradowani słowem”

8   grudnia   2004  r.   w   Muzeum   Zamek   Książąt   Pomorskich   odbył   się   finał

III Diecezjalnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej dla Szkół Podstawowych „Rozradowani słowem” - Darłowo 2004. Organizatorami konkursu są: Kuria biskupia koszalińsko-kołobrzeska – Wydział Katechetyczny, Parafia pw.św. Gertrudy w Darłowie, Szkoła Podstawowa nr 3 w Darłowie, Civitas Christiana w Szczecinku oraz Darłowski Ośrodek Kultury.

Do konkursu stanęło 23 uczniów (jedna osoba nie dojechała z powodu choroby) z 18 szkół z terenu diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Finaliści wyłonieni zostali podczas etapów rejonowych, które odbyły się: w Pile 20 listopada, w Szczecinku – 29 listopada, w Mścicach – 1 grudnia, w Słupsku 2 grudnia. Łącznie w konkursie wzięło udział blisko 260 uczniów.

Darłowskich finalistów oceniała komisja w której skład wchodzili: Mirosław Gliniecki dyrektor    Teatru   „Stop”   w    Koszalinie,   dr Lucyna Maksymowicz – wykładowca Pomorskiej Akademii Pedagogicznej, ks. Ryszard Ryngwelski – dyrektor wydziału katechetycznego Kurii Biskupiej w Koszalinie, Hanna Mikulska – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie. Uczestnicy przesłuchani zostali w dwóch kategoriach grupa młodsza tj. kl. I-III oraz grupa starsza – kl.IV-VI.

W grupie młodszej miejsce I zajęła Karolina Miśkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Słupsku, miejsce II zajęła Julia Sklenarska ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Słupsku, a miejsce III zajął Szymon Frąk z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jastrowiu. Wyróżnienia w tej grupie przyznano: Martynie Lomber ze Szkoły Podstawowej w Jeleniu, Karolinie Pałgan ze Szkoły Podstawowej w Krosinie oraz Aleksandrze Grześkowiak ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Koszalinie.

W grupie starszej I miejsce zajęła Matylda Ignasińska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzciance, II miejsce zajął Krzysztof Ławrenowicz ze Szkoły Podstawowej w Warcinie, a III miejsce  zajął Mateusz Stańczak ze Szkoły Podstawowej w Kościernicy.                         Wyróżnienia przyznano: Adriannie Koczerba ze Szkoły Podstawowej w Krzyżu WLKP, Natalii Adamkiewicz z Zespołu Szkół nr 1 w Pile oraz Marcie Stachowiak ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Białogardzie.

Ponadto szczególne wyróżnienia przyznano za prezentację wiersza własnego autorstwa. Z grupy starszej: Marcie Stachowiak ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Białogardzie. Z grupy młodszej: Aleksandrze Grześkowiak ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Koszalinie.

Wśród gości obecny był Burmistrz Miasta Darłowo Arkadiusz Klimowicz oraz Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej, Elżbieta Wójcik.

Wszyscy uczestnicy finału konkursu otrzymali Denary Króla Eryka I oraz drobne upominki, które podobnie jak nagrody główne ufundowali darłowscy sponsorzy, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie:

v     Burmistrz Miasta Darłowa- Pan Arkadiusz Klimowicz

v     Wójt Gminy Darłowo- Pan Franciszek Kupracz

v     Przewodniczący Rady Miasta Darłowo – Pan Zbigniew Grosz

v     Dyrektor Muzeum Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie- Pan Krzysztof Picha

v     Rada Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie

v     Radio Koszalin

v     Spółdzielnia Mieszkaniowa „Bałtyk” w Darłowie

v     Pan Zbigniew Szczepanik- przedsiębiorca

v     Pan Janusz Kozłowski- księgarnia Tania Książka „Kruk”

v     Pani Bożena Sowa – sklep papierniczy

v     Pani Grażyna Trzeciak- sklep papierniczy

v     Pan Daniel Wajer- sklep papierniczy

v     Pan Janusz Przybyszewski – sklep „Zegarki”

v     Pan Jan Zych- księgarnia „Hit”

v     Pan Jacek Szulc- sklep RTV-AGD

v     Panie Krystyna Kotecka i Urszula Musielewicz- sklep „Zaścianek”

v     Pan Waldemar Mital- sklep spożywczy

v     Pan Jerzy Piotrowski- dyrektor Darłowskiego Ośrodka Kultury

III Diecezjalny Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej dla Szkół Podstawowych „Rozradowani słowem” Darłowo 2004 jak powiedziała jedna z obserwatorek konkursu udowodnił, że nasza młodzież nie jest zła, a tylko nie ma alternatywy, której my dorośli jej nie dajemy. Słuchając występów dzieci można było nabrać pewności jak wiele dobra kryje się w naszych dzieciach, a my dorośli musimy starać się to dobro obudzić.

Odpowiedzialna za organizację całości była mgr Krystyna Staruch – katecheta.