Menu Menu SP3 Darłowo

KONKURS SZKOLNY  „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta”

28 kwietnia, jak co roku, w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się konkurs recytatorski „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta” zorganizowany przez panią Barbarę Hulewską i Joannę Iwanowską.

Brało w nim udział około stu uczniów w dwóch grupach wiekowych: uczniowie klas młodszych I – III i starszych IV- VI .

Głównym celem konkursu było poszerzanie horyzontów myślowych i kręgu zainteresowań dzieci poprzez poszukiwanie ciekawej i wartościowej literatury, propagowanie wśród nich piękna i kultury języka oraz poznawanie twórczości, nie tylko polskich pisarzy, ale też obcych.

Do recytacji wybranego przez siebie wiersza, każdy uczestnik mógł zastosować kostiumy i rekwizyty upiększające prezentacje.

Pierwsze miejsce w klasach młodszych zajęła: Małgorzata Motyl z kl. II b., drugie Katarzyna Lewko z kl. IIIa, a trzecie miejsce Karolina Głowacka z kl. IIc.

W klasach starszych pierwsze miejsce zdobyła Anna Żmuda z kl.Vb, drugie Sylwia Kos z kl.Vc, oraz trzecie Joanna Dębicka z kl. VIh.

Osoby, które zajęły pierwsze miejsca, pojadą na początku czerwca na eliminacje powiatowe, które odbędą się w Sławnie. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki.

J. Iwanowska