Menu Menu SP3 Darłowo

I DZIEŃ WIOSNY

„Zdrowo żyjemy,

bo dużo witamin jemy.”

Pod tym hasłem 17 marca 2005 r. (czwartek) w Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie witano I DZIEŃ WIOSNY.

Klasy młodsze w barwnym  i rozśpiewanym korowodzie przeszły ulicami miasta nad rzekę, by utopić marzannę – symbol odchodzącej zimy.

Natomiast uczniowie klas starszych otrzymali z rąk pani wicedyrektor Katarzyny Łusiewicz klucz do szkoły. W tym dniu to właśnie  młodzież uczyniła szkołę królestwem gier i zabaw oraz sprawowała wesołe rządy, bez odpytywania i stawiania jedynek. Atrakcją dla dzieci były ciekawe krzyżówki, rebusy, łamigłówki i zagadki dotyczące zdrowego trybu życia.

A  jeśli  już o zdrowiu  mowa, to  nie  mogło  obyć się  bez  sportowych  rozgrywek.

Do rywalizacji stanęły klasy I-VI. Miano Mistrza Sportu zdobyły: kl. I c (wych. A. Galik), kl. II a (wych. M. Wawulska), kl. III f (wych. G. Kopeć), kl. IV a (wych. A. Śmiech), kl. V a (wych. A. Nowak-Pawlicka), kl. VI b (wych. J.Kołpaczyńska).

Wszystkich zawodników uhonorowano słodyczami mającymi wzmocnić ich tężyznę fizyczną. Nagrodami obdarowano również uczestników konkursów, które wcześnie ogłoszono na terenie szkoły. Z klas I w konkursie plastycznym pt. „Witaminy jemy i zdrowo żyjemy” wyróżniono: Monikę Madejak, Monikę Trapik, Martę Schwadke, Aleksandrę Rogalę, Malwinę Piłat, Kingę Górkę, Martynę Chabinkę, Damiana Kozłowskiego, Jakuba Rogalę, Szymona Czarnucha, Szymona Paćkowskiego, Patryka Kaczora, Bartosza Kowalskiego. W konkursie na wysiew owsa nagrodzono kl. IIa (wych. M. Wawulska), a na wysiew rzeżuchy kl. IIIc (wych. E. Filipek), kl. IIId (wych. J. Tomczyk), kl. IIIe (wych. D. Krajczyńska-Gruba). Wśród uczniów klas IV-VI w konkursie na plakat pt. „Antyreklama używek” wyróżniono: Sandrę Wiernicką, Ewelinę Rybarczyk, Magdalenę Gromadę, Magdalenę Dominiak, Sabinę Rogalę.

Również tego dnia uczniowie klas III - VI, którzy wcześniej zgłosili swoje chęci, wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2005”. Uczestnicy rozpoczęli pisanie testu o godzinie 800, a zakończyli o 915. Pisali w dwóch grupach wiekowych. Uczniowie klas III-IV z grupy Maluch rozwiązywali 24 zadania, natomiast uczniowie klas V-VI w grupie Beniamin rozwiązywali 30 zadań. Rozwiązane przez uczniów testy zostały przekazane do Koszalińskiego Stowarzyszenia Przyjaciół „Kangura” celem ich sprawdzenia. Teraz czekamy na wyniki.

Dzięki wsparciu Burmistrza Miasta Darłowo oraz Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych tegoroczną wiosnę powitaliśmy z uśmiechem i w dobrych nastrojach.

Organizatorzy:

Mały i Duży Samorząd Uczniowski