Menu Menu SP3 Darłowo

11 listopada - odzyskanie niepodległości przez Polskę

Z okazji 87. rocznicy odzyskania niepodległości w Szkole Podstawowej nr 3, odbył się uroczysty apel przygotowany przez klasę III c dla uczniów klas I-III.

Atmosfera uroczystości  była bardzo podniosła.

Wiersze, które recytowali trzecioklasiści   oraz pieśni z okresu Legionów Piłsudskiego wykonane przez działający  w naszej szkole zespół Milusie”, przypomniały uczniom z klas młodszych atmosferę okresu walki o niepodległość  Polski.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały i oglądały występy swoich koleżanek i kolegów. Przebieg uroczystości pokazał, że wytrwała praca nad wychowaniem młodego pokolenia w poczuciu  przywiązania do symboli narodowych, tradycji i przynależności do narodu polskiego, przynosi oczekiwane rezultaty.

Dekorację i scenariusz uroczystości przygotowała Barbara Hulewska, a oprawę muzyczną Grażyna Kopeć.

Występy uczniów z klas młodszych stanowiły podsumowanie zajęć o tematyce patriotycznej, które są stałym elementem programu w nauczaniu zintegrowanym.

Barbara Hulewska