Menu Menu SP3 Darłowo

Dzień Czwartoklasisty

Dzień 21 grudnia 2005 r. obchodzony był w Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie jako Dzień Czwartoklasisty.

O godzinie 9.00 zebrali się w sali gimnastycznej wszyscy uczniowie klas czwartych wraz z wychowawcami (klasa 4a - p. Jolanta Czarnuch, klasa 4b - p. Justyna Krakowiak, klasa 4c - p. Beata Żmuda, klasa 4d - p. Halina Bajor, klasa 4e - p. Anna Rudzka, oraz klasa 4f - p. Marzena Wolska).

Następnie czwartoklasiści zmagali się z zadaniami z różnych dziedzin - uczestniczyli w musztrze,

rozwiązywali krzyżówkę historyczną,

rysowali portret wychowawczyni mając zawiązane szalem oczy,

rozpoznawali fragmenty utworów muzycznych.

Do osiągnięcia jak najlepszych wyników zawodnicy dopingowani byli przez kolegów z klasy.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji jury, składające się z uczniów klas szóstych, podliczyło punkty i okazało się, że pierwsze miejsce zdobyła klasa 4c, drugie - klasa 4a, zaś trzecie - klasa 4b.

Każdy uczeń otrzymał dyplom potwierdzający uczestnictwo w zawodach i przynależność do „starszyzny szkolnej”.

W trakcie imprezy uczniowie mogli podziwiać Księgi Marzeń przygotowane przez poszczególne klasy. Czwartoklasiści przedstawili w nich swoje marzenia i plany.

Dzień Czwartoklasisty dostarczył jego uczestnikom wielu wrażeń i być może na stałe wpisze się w kalendarz imprez szkolnych.

Justyna Krakowiak