Menu Menu SP3 Darłowo

Pasowanie na czytelnika

Tradycją Szkoły Podstawowej Nr 3 w Darłowie jest uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika.

W lutym, po zakończeniu okresu elementarzowego, poszczególne klasy pierwsze zapraszane są przez panie bibliotekarki Joannę Klimaszewską i Dorotę Adryańczyk na szczególne zajęcia do biblioteki szkolnej.

Dzieci poznają czytelnię, księgozbiór, organizację pracy i sposób korzystania z biblioteki. Biorą też udział w konkursach, rozwiązują zagadki, a na koniec otrzymują dyplom pasowania na czytelnika i mogą wypożyczyć pierwsze książki. Jest to dla uczniów wielkie przeżycie, bo dla wielu biblioteka jest magicznym miejscem.

Przy bibliotece działa również kółko miłośników książki. W listopadzie można było podziwiać ich w przedstawieniu teatralnym wprowadzającym uczniów klas młodszych w świat baśni i krainę książkowych opowieści.

Pani Dorota Adryańczyk

przeprowadza konkurs