Menu Menu SP3 Darłowo

„ZAZIELEŃMY ŚWIAT”

Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej nr 3 to już tradycja. W tym roku dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Eko-Czuwanie włączyliśmy się w akcje ekologiczno – przyrodnicze organizowane na terenie naszego miasta „ZAZIELEŃMY ŚWIAT” oraz „POSADŹ DRZEWO W SWOIM MIEŚCIE”.

Od Stowarzyszenia otrzymaliśmy nasiona klematisa wschodniego oraz sadzonki drzew i krzewów ozdobnych. Przygotowaniem skrzynek z ziemią, posianiem nasion oraz pielęgnacją siewek zajęły się uczennice klasy Ve. Do posadzenia drzew i krzewów zaangażowali się uczniowie klasy IVa. Z wielkim zapałem przystąpili do wyboru miejsca nasadzeń oraz zaprojektowali rozmieszczenie sadzonek. Podczas pracy uczniowie mieli możliwość zapoznania się z wyglądem oraz wymaganiami sadzonych roślin. Na skarpie i w ogródku przyszkolnym posadziliśmy krzewy, a za boiskiem jarzębiny i dęby. Dzieci same zaoferowały chęć opieki nad wybranymi przez siebie roślinami przez dalszy okres edukacji.

Dbają o swoje drzewa i krzewy, podlewają je, podsypały korą oraz pilnują podczas przerw. Takie działania kształtują postawy proekologiczne już od najmłodszych lat, a my dorośli powinniśmy brać z nich przykład. Dodatkowo zyskaliśmy wspaniałą pomoc dydaktyczną.

Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie Stowarzyszenie Eko-Czuwanie, które pilotuje działania na rzecz ochrony środowiska i zdrowia mieszkańców Darłowa.

Barbara Kalinowska