Menu Menu SP3 Darłowo

FERIE ZIMOWE 2006

Ferie zimowe w SP nr 3 upłynęły na sportowo. Celowo wybraliśmy aktywną formę spędzania wolnego czasu. Uznaliśmy, że właśnie sport istotnie wyrówna obciążenia fizyczne  i  psychiczne minionego semestru. Zachęcaliśmy dzieci do wspólnej zabawy w ramach zmagań sportowych. Propagowaliśmy korzyści płynące ze zdrowego trybu życia.

Program naszej oferty był bardzo bogaty. Zajęcia odbywały się zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem. Dla dzieci klas IV- VI przygotowane były różnorodne konkurencje sportowe: turnieje piłki siatkowej, piłki koszykowej, halowej piłki nożnej, unihoca, różnego rodzaju zabawy, zajęcia turystyczno-krajoznawcze. Dobre i przemyślane rozwiązania organizacyjne zapewniły ład, porządek i bezpieczeństwo. Na zajęciach panowała atmosfera radosnej zabawy.

Uczestnictwo licznej grupy dzieci potwierdziło fakt, że nasze dzieci kochają sport, że z nim żyje się im zdrowiej i radośniej.

Dodatkowo w ramach ferii zimowych zorganizowany został Turniej Piłki Koszykowej Dziewcząt i Chłopców ,,Drużyn Podwórkowych’’ (organizator Beata Żmuda) w kategorii wiekowej klas V i VI dla dzieci z Darłowa i okolic ( Darłówko, Dąbki itd. ).

Piłka koszykowa cieszy się niesłabnącą popularnością, wiec dzieci z chęcią uczestniczyły w turnieju. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. Towarzyszyły temu ogromne emocje, zarówno ze strony grających jak i kibicujących. Drużyny zaprezentowały szeroki wachlarz umiejętności koszykarskich. Wykazały się pomysłowością w doborze nazw drużyn. Obok CRAZY GIRLS pojawiły się TOKIO HOTEL, LUCKY, DELFIN, LATAJĄCE KURCZAKI itp.

Beata Żmuda