Menu Menu SP3 Darłowo

Grudniowy zawrót głowy w SP 3

6 grudnia jest dniem, w którym każde dziecko czeka na upominek od Mikołaja.

W klasach młodszych dyskusja na temat istnienia dobrotliwego dziadka w czerwonym stroju jest niezwykle poważna i rzeczowa. W szkole panuje ożywienie i radosne podniecenie. Wielu uczniów ubiera czerwone czapki.

W 2005 roku w Szkole Podstawowej Nr 3 było wiele mikołajkowych niespodzianek i atrakcji, szczególnie dla uczniów klas I-III.

W każdym oddziale klas młodszych  i starszych odbyły się mikołajki. Prezenty zakupili swym pociechom rodzice i sprytnie przemycili do szkoły.

Rolę pomocników Mikołaja pełnili nauczyciele.

Odbyła się również mikołajkowa loteria przygotowana przez panie Małgorzatę Wandas i Annę Bukowską.

Każde dziecko wylosowało drobny  upominek.

Dzień ten uświetniły również pokazy tańca towarzyskiego w wykonaniu uczniów naszej szkoły: Anny Żmudy i Macieja Firuty, Beaty Jaskulskiej i Pawła Szprendałowicza, Idy Perki i Eryka Nakielskiego, Katarzyny Krawczyk i Dariusza Szprendałowicza,

a także pary darłowskich licealistów Ilony Świątkowskiej i Mikołaja Tousty.

Samorząd uczniowski zorganizował zbiórkę zabawek i słodyczy dla dzieci ze świetlicy Caritas. Akcję przeprowadziły Małgorzata Wawulska i Joanna Klimaszewska przy pomocy uczniów klasy III a.

Grudzień to również czas jasełek. W naszej szkole przygotowano dwa występy.

Dla klas młodszych jasełka wystawili uczniowie klasy III c pod kierunkiem Barbary Hulewskiej. Tradycyjne, a także nowe kolędy śpiewał zespół wokalny złożony głównie z uczniów klas pierwszych, któremu akompaniowała Grażyna Kopeć.

Jasełka dla klas IV-VI przygotowali uczniowie klas szóstych i IVa pod kierunkiem Agnieszki Nowak-Pawlickiej i Marzeny Wolskiej. Występy odbyły się 22 grudnia 2005 r. w ostatnim dniu nauki przez przerwą świąteczną. W tym dniu również odbyły się Wigilie klasowe.

Oprócz imprez rozrywkowych grudzień upłynął uczniom na zmaganiach sprawdzających ich wiedzę. 13 grudnia 2005 r. szóstoklasiści wzięli w próbnych testach kompetencji, a 21 grudnia odbył się Dzień Czwartoklasisty, w którym uczniowie klas czwartych zmagali się z zadaniami z różnych dziedzin.

Dorota Krajczyńska-Gruba