Menu Menu SP3 Darłowo

Koncert jasełkowy

„To taki wieczór, gdy jaśniej świeci

Rodzinna gwiazda,

Kiedy życzenia składamy bliskim

Przez biel opłatka.

Kiedy z daleka w rodzinne strony

Dzieci przybiegną,

A w sercach miłość i przebaczenie

Zlewa się w jedno.”

Okres świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku to czas wyjątkowy w życiu każdego z nas. Czas składania życzeń, postanowień, czas magii i wiary w lepsze jutro.

Zabiegani i zatroskani o sprawy życia codziennego zatrzymujemy się na chwilę, spoglądamy na siebie, ale i z większą życzliwością przypatrujemy się innym.

I właśnie temu momentowi, refleksji poświęcony był tegoroczny koncert organizowany przez uczniów naszej szkoły. Mali artyści, którzy swój występ skierowali do koleżanek, kolegów i rodziców, w treści typowo jasełkowe wpletli tematykę tak aktualną we współczesnym świecie jak: potrzebę miłości bliźniego, niesienie pomocy, bycie z drugim człowiekiem. Kilkakrotnie z ust aktorów, jak apel, brzmiały słowa:

„Nie odwracaj się placami, nie przymykaj powiek,

Niechaj będzie razem z nami bliski, obcy człowiek”.

Taki występ to dla uczniów ogromne przeżycie. Mogą przed swoimi rówieśnikami i najbliższymi pochwalić się umiejętnościami wokalnymi i recytatorskimi. Mają także świadomość, że biorą udział w czymś wyjątkowym: współtworzą tradycję szkoły i przekazują ważne i mądre rzeczy.

Tegoroczny występ zorganizowały: pani Marzena Wolska, która przygotowała i poprowadziła zespól wokalny oraz pani Agnieszka Nowak-Pawlicka odpowiedzialna za opracowanie scenariusza i przygotowanie osób recytujących. Oprawą plastyczną zajęła się pani Ewa Filipek.

Agnieszka Nowak-Pawlicka