Menu Menu SP3 Darłowo

Spotkanie z Panią Barbarą Madejczyk

Pani Barbara Madejczyk jest absolwentką AWF Gdańsk. Trenuje oszczepnictwo. Jest wielokrotną Mistrzynią Polski w tej dyscyplinie. Mieszka i pracuje w Ustce. Jest nauczycielką wychowania fizycznego. W 2005r. została laureatką Plebiscytu na Najlepszego Sportowca w swoim regionie. Obecnie przygotowuje się do Mistrzostw Polski oraz do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008r.

Dnia 2 grudnia 2005 r. odbyło się spotkanie najlepszych sportsmenek i sportowców naszej szkoły z olimpijką uprawiającą oszczepnictwo, panią Barbarą Madejczyk.

Pani B. Madejczyk pojawiła się na spotkaniu bardzo uroczyście ubrana. Miała na sobie strój reprezentacji Polski - garsonkę, w której występowała na otwarciu Igrzysk Olimpijskich w Atenach 2004r.

Młodzież powitała ją gromkimi brawami.

Na początku nasz gość przedstawił się, opowiedział o sobie, o dyscyplinie sportowej uprawianej przez siebie, o swoim zwykłym i niezwykłym sportowym życiu. Dzieci dowiedziały się jak wygląda dzień sportsmenki, w jaki sposób dochodzi się do sukcesu. Pani Madejczyk zachęcała do uprawiania sportu. Zaprezentowała swoje zdobyte trofea, medale, odznaczenia szczególnie dla niej ważne, które wzbudziły wśród młodzieży niesamowity zachwyt.

Duża część prezentacji dotyczyła samej organizacji igrzysk olimpijskich. Pokazane zostały albumy ze zdjęciami, na których pojawiły się twarze sportowców znanych z telewizji oraz maskotki igrzysk w Atenach. Żywa i obrazowa relacja poruszyła wyobraźnię naszych uczniów.

W drugiej części spotkania uczniowie mieli możliwość zadawania pytań. Ich treść dotyczyła różnych stron życia sportsmenki: od życia prywatnego do szczegółowego planu treningów.

Każdy uczeń otrzymał kieszonkowy kalendarzyk oraz widokówkę z podobizną i rekordem p. B. Madejczyk.

Uczniowie ze swojej strony przygotowali tablice z osiągnięciami naszych uczniów na przestrzeni lat, zaprezentowali migawki z życia sportowego oraz pochwalili się zdobytymi pucharami.

Na koniec wszyscy zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie i podziękowaliśmy naszemu gościowi bukietem kwiatów i pamiątkową ozdobą.

Spotkanie przebiegło w bardzo przyjaznej atmosferze. Młodzież mogła z bliska zobaczyć i poznać tak utalentowaną i pracowitą osobę. Sportsmenka stanowiła żywą mobilizację dla uczniów do uprawiania sportu, pracy nad sobą i sięgania po laury. Propagujmy zatem i organizujmy spotkania przybliżające sylwetki współczesnych ludzi tego świata celem wychowania i wspierania młodego człowieka w jego marzeniach i dążeniach do celu.

Beata Żmuda