Menu Menu SP3 Darłowo

Z ORTOGRAFIĄ ZA PAN  BRAT

Mimo, że do wakacji już niedaleko, uczniowie klas trzecich z SP 3 zebrali siły i wyposażeni w wiedzę oraz długopisy przystąpili do szkolnych rozgrywek ortograficznych. Konkurs przebiegał w dwóch etapach.

Do pierwszego przystąpiło 16  uczniów reprezentujących swoje klasy. Sprawdzianem pierwszego etapu było dyktando przeprowadzone 21 kwietnia 2006 r. Wyłoniono w ten sposób najlepszą „10”. Oto oni:

1. Agata Frączek III b

2. Marta Bukowska III c

3. Kamila Kalinowska III a

4. Wojciech Łuczków III b

5. Bartosz Dudek III a

6. Sara Splinter III c

7. Joanna Kuzemczak III c

8. Agata Reteruk III a

9. Kinga Cichy III a

10. Emilia Kowalska III d

Laureaci tego etapu reprezentowali naszą szkołę na VI Powiatowym Konkursie Ortograficznym w Sławnie, a ponadto uczennica Agata Frączek z kl. III b wzięła udział w VI Regionalnym Konkursie Ortograficznym w Koszalinie.

W drugiej części  konkursu do rywalizacji o miano mistrza ortografii przystąpiły  5-osobowe drużyny.

I tak 12 maja 2006 r. odbył się Szkolny Turniej Ortograficzny. Drużyny zmagały się z zadaniami o różnym stopniu trudności.

I miejsce zajęła reprezentacja klasy III c, w składzie: Marta Bukowska, Asia Kuzemczak, Sara Sprinter, Ola Harasimiuk i Ada Ambrożek (wych. p. Barbara Hulewska).

Różnicą jednego punktu na II  miejscu ex aequo uplasowały się drużyny z kl. III a: Kinga Cichy, Kamila Kalinowska, Bartek Dudek, Kinga Makuch, Fabian Fedczuk (wych. p. Małgorzata Wawulska)

i z kl. III b : Agata Frączek, Patrycja Szewczyk, Sławek Gryciuk, Wojtek Łuczków, Dominika Wąchała (wych. p. Beata Piwko).

W turnieju nie było przegranych. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, a laureaci poszczególnych etapów dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Gratulujemy czujności ortograficznej!

Szkolne zmagania trzecioklasistów to wynik programu ortograficznego przygotowanego przez nauczycielki : Dorotę Krajczyńską – Gruba i Justynę Tomczyk, które zorganizowały i przeprowadziły konkursy.

Uczniowie w trakcie zmagań

Czas na wyniki