Menu Menu SP3 Darłowo

Poezja dla poliglotów

Stało się  już tradycją, że maj w Szkole Podstawowej nr 3 to miesiąc promocji nauczania języków obcych. W ubiegłych latach organizowane były z tej okazji Dni Europejskie, Przeglądy  Umiejętności Językowych lub konkursy wiedzy o krajach UE. W tym roku postanowiliśmy jednak zrobić krok do przodu. Do udziału w przygotowywanym przez nas Konkursie Recytatorskim Poezji Angielskiej i Niemieckiej zaprosiliśmy okoliczne szkoły.

Nasze zaproszenie przyjęły Zespoły Szkół: z Dąbek, z Kopnicy, ze Starego Jarosławia oraz Szkoła Podstawowa z Lejkowa.

Tak oto 24 maja ok. godz.9.30 w budynku naszej szkoły zaczęli pojawiać się nasi pierwsi mali goście wraz ze swoimi opiekunami. Punktualnie o godz.10.00 rozpoczął się I Konkurs Recytatorski Poezji Angielskiej i Niemieckiej.

Uczennice  SP nr 3 Anastazja Mazur i Sylwia Kos powitały uczestników konkursu  i ich opiekunów, oraz Jury: p. H. Mikulską - dyrektora SP3, p. K. Ignaczak - nauczyciela j. niemieckiego w Gimnazjum Miejskim oraz p. A. Kot - przedstawiciela firmy Polanglo.

Uczestnicy konkursu podzieleni zostali na dwie kategorie wiekowe: kl.I-III oraz kl.IV-VI. Mimo wielkiego zdenerwowania i tremy, towarzyszącym konkursowi, wszyscy występujący świetnie zaprezentowali przygotowane wiersze. Tematyka utworów była ciekawa i różnorodna. Kiedy jury udało się na obrady , mali artyści uraczeni zostali słodkim poczęstunkiem, w czasie którego nawiązać  mogli nowe przyjaźnie i znajomości.

Jury miało trudny „orzech do zgryzienia”, gdyż  poziom  konkursu był bardzo wyrównany, a każdy uczestnik  włożył w wykonanie swojego utworu wiele wysiłku i całe serce. Po trudnych naradach wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

w kat. kl. I-III  wyróżnieni zostali:

j. angielski      I   miejsce  -   Dominika Jaremek (SP Stary Jarosław)

II   miejsce -   Aleksandra Piotrowska (SP Lejkowo)

III  miejsce  -   Aneta Pyrda (SP Dąbki )

j. niemiecki     I   miejsce  -  Olga Mackiew        (SP Dąbki)

II   miejsce -   Martyna Chabinka ( SP 3 Darłowo)

III  miejsce  -   Michał Drzewucki  (SP.Dąbki)

Zwycięzcy w kategorii IV-VI :

j. angielski      I   miejsce  -  Aleksandra Rosołowska (SP Lejkowo)

II   miejsce -   Paulina Zwolan (SP Lejkowo)

III   miejsce  -  Joanna Prus (SP3 Darłowo)

j. niemiecki     I   miejsce  -  Sara Skomorowska (SP 3 Darłowo)

II   miejsce -  Grzegorz Grónert  (SP 3 Darłowo)

III  miejsce  -  Kinga Wychowałek (SP Kopnica)

Wyróżnieni uczniowie oprócz dyplomów otrzymali cenne nagrody książkowe, a pozostali, którzy w tym roku mieli trochę mniej szczęścia – długopisy i pamiątkowe dyplomy uczestnictwa.

Myślę ,że uśmiechnięte buzie uczestników konkursu są najlepszym dowodem na to, że impreza się udała i powinna być kontynuowana w przyszłości.

A więc do zobaczenia w przyszłym roku!

See you next year!

Also bis zum nächsten Jahr!

Dorota Jastrzębska

Maryla Michnik-Dydyna