Menu Menu SP3 Darłowo

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Tradycją Szkoły Podstawowej Nr 3 jest uroczyste Ślubowanie uczniów klas pierwszych.

25 listopada 2005 roku 118 pierwszoklasistów zostało pasowanych na uczniów przez Panią Dyrektor Hannę Mikulską i Burmistrza Miasta Darłowa Arkadiusza Klimowicza.

Oprócz Burmistrza Miasta uroczystość Ślubowania uświetnili swoją obecnością Przewodniczący Rady Miejskiej Z. Grosz, Zastępca Przewodniczącego E. Wójcik, radni G. Klingiert i Z. Jęcka, Komendant Straży Granicznej M. Kaczanowicz, Proboszcz E. Gnibba oraz dyrektorzy darłowskich przedszkoli.

Poszczególne klasy wyróżniały się kolorem czapek:

IA niebieskim  (wych.  B.  Skoneczna

i W. Mordacz),

IB czerwonym (wych. E. Filipek),

ICchabrowym (wych. A. Śmigielska),

ID pomarańczowym

(wych. D. Krajczyńska -Gruba),

IE zielonym (wych. G. Kopeć).

W tym roku „Trójka” postanowiła przywrócić tradycję noszenia przez uczniów kołnierzy.

Ślubowanie i Pasowanie było stosowną okazją, aby od tego roku szkolnego kolejne klasy pierwsze otrzymywały białe kołnierze z czarnymi lamówkami.

Uczniowie będą je ubierać podczas ważnych uroczystości szkolnych oraz gdy będą reprezentować szkołę na zewnątrz.

Pomysł przypadł do gustu rodzicom uczniów, szczególnie tym, którzy są absolwentami SP 3.

Nasi pierwszoklasiści wraz z  wychowawcami zaprezentowali się zaproszonym gościom i rodzicom w programie artystycznym.

Występy nowych pierwszaków podobał się publiczności.

Każda klasa przygotowała piosenkę oraz wiersz, którym towarzyszył ruch i taniec.

Na pamiątkę uczniowie otrzymali okolicznościowe foldery o naszej szkole wydane z okazji 40-lecia szkoły. Po części oficjalnej dzieci udały się z wychowawcami i rodzicami do swoich klas na słodki poczęstunek.

Dorota Krajczyńska-Gruba