Menu Menu SP3 Darłowo

Międzynarodowy Dzień Teatru

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU W „TRÓJCE”

Teatr to czynna refleksja człowieka nad sobą samym.

Johann Wolfgang von Goethe

28 marca w Szkole Podstawowej nr 3 uroczyście świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. Celem imprezy było rozbudzenie wrażliwości estetycznej, zaprezentowanie posiadanych umiejętności związany z tworzeniem dzieła  teatralnego i  przybliżenie  wiedzy  teatralnej.

Przygotowania do obchodów tego święta odbywały się pod czujnym okiem polonistek p. Marii Bernackiej i p. Anny Rudzkiej.

Nasi mali aktorzy z wielkim zaangażowaniem poznawali etapy pracy nad tekstem i reżyserowali małe „dzieło” sceniczne pt. Cudowna kraina. Samodzielnie przygotowane przez dzieci scenografia, choreografia, doskonale dobrane  muzyka  i stroje zasłużyły na uznanie. Szczególnie pochwalić należy uczniów z klasy VI C: Joannę Prus (Śpiąca Królewna), Sylwię Kos (Dobra Wróżka), Klaudię Kmita (Królewna), Natalię Motyl (Kot), Martę Ostrowską (Rycerz), Monikę Baran (Czerwony Kapturek), Patryka Andryszczuka, Mateusza Kramka, Adriana Forkiewicza, Tomasza Webera (Pancerni) oraz Annę Wojciechowską i Marcina Łańko (Krasnoludki) za wspaniałą grę aktorską, umiejętność wcielenia się w rolę i pomysłowość. Piękne dekoracje – plansze i afisze teatralne, które zdobiły  scenę, wykonali uczniowie klasy V E.

Impreza  została entuzjastycznie przyjęta  przez  młodych widzów. Mam nadzieję, że dzięki takiemu przedsięwzięciu mogłyśmy przybliżyć atmosferę  teatru i zaszczepić uczniom „teatralnego bakcyla” – przecież także poprzez sztukę uczą się oni odgrywania różnych ról w życiu rodzinnym i społecznym.

Anna Rudzka