Menu Menu SP3 Darłowo

Jak to w karnawale

„Miło szaleć, kiedy czas po temu...” mawiał dawno temu polski poeta. Słowa te nadal są aktualne, mimo upływu czasu i przyświecają młodzieży ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Darłowie.

Zaraz po feriach uczniów ogarnęło karnawałowe szaleństwo.

W sobotę 4 lutego 2006 r. odbył się „Kubusiowy bal” z udziałem klas I-III. Za organizację tego przedsięwzięcia odpowiedzialny był Mały Samorząd Uczniowski, wspierany przez nauczycielki M.Wawulską, J.Klimaszewską, M.Wandas i D.Adryańczyk. Uczniowie zawsze mogą liczyć na ich pomoc w organizowaniu tego typu imprez.

W czwartek 9 lutego na dyskotece bawiły się klasy IV i V. Tym razem w organizację zaangażował się Duży Samorząd Uczniowski z opiekunem T.Mikszą.

Ukoronowaniem zabaw karnawałowych były Walentynki. 14 lutego od samego rana w szkole panował miły nastrój z czerwonymi serduszkami w tle. Członkowie samorządu szkolnego zorganizowali pocztę walentynkową, zbierali oraz roznosili listy skierowane do osób szczególnie lubianych. Choć nie każdy wrzucił kartkę, wszyscy liczyli, że takową otrzymają. Jedni cieszyli się z całej sterty liścików, inni muszą poczekać do następnych Walentynek. Wiele ciepłych słów uczniowie skierowali również do swoich nauczycieli. Był więc to Dzień Łagodności i Wszechobecnej Sympatii.

I choć takie chwile zdarzają się incydentalnie, są potrzebne, by uświadomić sobie, że otaczają nas przyjaźni ludzie. Nikt nikogo nie namawiał do miłych gestów, więc wynikły one z potrzeby serca.

Po południu w Spółdzielni Mieszkaniowej „Bałtyk” na walentynkowym balu bawili się uczniowie klas VI. Na koniec wybrano króla i królową balu, którymi zostali Maciej Firuta i Kamila Kurzel.

Uczniowie Trójki pokazali, że potrafią bawić się wesoło i kulturalnie.

Klasa I D gotowa do wyjścia na bal

Kubusiowy bal klas I-III

Uczennice samorządu szkolnego

z walentynkową pocztą