Menu Menu SP3 Darłowo

Moje miasto Darłowo

Przełom maja i czerwca to gorący okres dla  9-latków.

Przygotowania komunijne nie przeszkodziły jednak  uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie wziąć udziału w szkolnym „Turnieju wiedzy o Darłowie”.

W ramach zajęć dydaktycznych drugoklasiści  zgłębiali swą wiedzę o mieście, uczestniczyli w wycieczkach „królewskim szlakiem” oraz brali udział w lekcjach bibliotecznych, gdzie największym zainteresowaniem cieszyła się  czytelnia multimedialna i „surfowanie” po stronach internetowych związanych oczywiście z Darłowem.

„Turnieju wiedzy o Darłowie”,  który  odbył  się  16 maja wzięły udział  7-osobowe reprezentacje klas drugich. W konkurencjach uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą na temat miasta i swojej szkoły, ale również sprawnością manualną oraz orientacją przestrzenną. Na szczególną uwagę zasługuje dobra i bezkonfliktowa współpraca uczestników w rozwiązywaniu poszczególnych zadań.

Rywalizacja między grupami była bardzo wyrównana. Po podliczeniu punktów  komisja w składzie: Mariola Andrys-Apanaszczyk, Bogusława Skoneczna, Katarzyna Łusiewicz, Ewa Filipek i Dorota Krajczyńska-Gruba przyznała :

I miejsceklasie II a (Patrycja Stasiak, Kinga Kolanek, Martyna Chabinka, Maurycy Sylwestrzak, Justyna Kałużna, Rita Rutkowska. Monika Madejak – wych. Urszula Kaczkowska)

II miejsce – klasie II c (Martyna Budna, Bartek Kowalski, Klaudia Mateja, Miriam Mazurek, Szymon Paćkowski, Wiktoria Dziubkowska, Beata Schwartz – wych. Justyna Tomczyk)

III miejsce – klasie II d (Aleksandra Rogala, Wiktoria Frąckowiak, Monika Trapik, Kamila Wachowiak, Bartek Kluska, Katarzyna Łazarewicz, Marta Schwadtke – wych. Beata Wojtkowska)

Zwycięzcy oraz  pozostali uczestnicy turnieju  zostali obdarowani nagrodami, ufundowanymi przez Urząd Miejski i Bibliotekę Miejską w Darłowie oraz Radę Rodziców przy SP 3 w Darłowie. Za pomoc w organizacji i wsparcie materialne serdecznie dziękujemy.

Konkurs  przygotowały i przeprowadziły nauczycielki nauczania zintegrowanego: Justyna Tomczyk, Dorota  Krajczyńska–Gruba i Ewa Filipek.

Uczniowie w czasie rozwiązywania zadania

Uczestnicy konkursu po wręczeniu nagród

Justyna Tomczyk