Menu Menu SP3 Darłowo

Dzień Wiosny 2006

ZDJĘCIA

Już od wielu lat uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3  uroczyście witają pierwszy dzień wiosny.

W tym roku „Święto Wiosny” uczniowie obchodzili pod hasłem „Nie palimy, bo ćwiczymy! Nie pijemy, bo zdrowo żyjemy!”.

21 marca 2006 r. w szkole nie było lekcji. Uczniowie klas młodszych obejrzeli scenki dramowe nawiązujące do hasła dnia. Dzieci z klas: IIIb (wych. B. Piwko), IIId (wych. M. Wandas) oraz IIIe (wych. J. Iwanowska) pokazały swoim kolegom jak  negatywny wpływ na życie każdego człowieka ma nadmierne spożywanie alkoholu i palenie papierosów. Poprzez krótkie scenki uświadamiały swoich młodszych kolegów, iż spędzanie wolnego czasu na uprawianiu sportu oraz racjonalne odżywianie się w znacznym stopniu oddala od alkoholu i innych używek.

Klasa IIIa pod kierunkiem pani M. Wawulskiej i pani W. Mordacz przedstawiła pokaz karate i wspaniały układ taneczny.

Wszystkie maluchy rozwiązywały krzyżówki i rebusy o tematyce profilaktycznej, a po skończonej pracy zorganizowano zawody sportowe. Dla umilenia zajęć obdarowano dzieci przepysznymi słodyczami.

Aby tradycji stało się zadość, kolejnym punktem programu było utopienie Marzanny, którą wykonała klasa IIIc (wych. B. Hulewska). Barwnym pochodem wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami udali się w kierunku mostu, aby w rzece Wieprzy utopić Zimową Pannę. Rozśpiewany korowód prowadziła Straż Miejska oraz Dyrekcja szkoły  – p. H. Mikulska, p. K. Łusiewicz i p. B. Skoneczna.

Z okrzykiem na ustach „Nie palimy, bo ćwiczymy. Nie pijemy, bo zdrowo żyjemy” i radosnym śpiewem uczniowie przeszli główną ulicą Darłowa. Żegnając zimę i witając wiosnę wrzucili Marzannę do wody i pożegnali ją słowami:

„Marzanno, Marzanno – ty zimowa panno

w wodę cię wrzucamy, bo Wiosnę witamy!”

Po tym obrzędzie klasy młodsze rozeszły się do domów, a swoje zajęcia w szkole rozpoczęły klasy starsze, które również nie próżnowały. Uczniowie klas czwartych wzięli udział w konkursie aerobiku, który wygrała klasa IVc (wych.  B. Żmuda).

Piątoklasiści śpiewali piosenki o sporcie. W tej konkurencji najlepsza okazała się klasa VB (wych. M. Michnik–Dydyna), która ułożyła najciekawsze słowa piosenki i przygotowała do niej układ taneczny.

Klasy szóste wzięły udział w konkursie na reklamę ulubionej dyscypliny sportowej. Wygrała klasa VId (wych. G. Kasiak).

Uczniowie klas IV –VI rysowali również plakaty nawiązujące do hasła dnia oraz rozwiązywali testy o tematyce sportowej i profilaktycznej. Ciekawy plakat wykonała kasa Ve  (wych. Ag. Śmigielska), natomiast testy bezbłędnie rozwiązała klasa IVc (wych. B. Żmuda).

Zwycięzców wszystkich konkursów nagrodzono słodkimi upominkami, które sponsorował Miejski Komitet Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Program imprezy przygotowały i czuwały nad prawidłowym i bezpiecznym jego przebiegiem: p. Katarzyna Łusiewicz, p. Joanna Klimaszewska, p. Małgorzata Wawulska, p. Teresa Miksza, p. Aldona Śmigielska, p. Wioletta Mordacz.

Impreza okazała się bardzo udana. Świetną zabawą połączoną z nauką wkroczyliśmy w tak długo oczekiwaną ciepłą porę roku.

Anna Lichańska

ZDJĘCIA