Menu Menu SP3 Darłowo

II ZAWODY PŁYWACKIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

ZDJĘCIA

WIOSNA W BASENIE

Z wolna staję się to już tradycją. Tak jak w roku ubiegłym, w pierwszy dzień wiosny Park Wodny i Hotel JAN, Szkoła Podstawowa nr 3 oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji wspólnie zorganizowały zawody pływackie dla uczniów szkół podstawowych.

Organizatorzy zaprosili do udziału w zawodach szkoły z małych miejscowości, których uczniowie mają utrudniony dostęp do korzystania z atrakcji basenu.

W tym roku były to szkoły z: Darłowa, Darłówka, Damnicy, Dąbek, Kopnicy, Iwęcina, Starego Jarosławia, Korlina i Postomina.  Na próżno szukać wśród startujących uczniów szkół sportowych lub zawodników klubów pływackich.

Bo nie wynik sportowy był celem  II Zawodów Pływackich Szkół Podstawowych o Puchar Właścicieli Parku Wodnego i Hotelu JAN. Chodziło przede wszystkim o ukazanie rodzicom, a także władzom gmin sensu inwestowania w zdrowie i prawidłowy rozwój dzieci i młodzieży. Nie ulega wątpliwości, że pływanie jest idealną formą aktywności ruchowej. Jest środkiem profilaktycznym i lekarstwem na zmorę naszych siedzących czasów - wady postawy i skrzywienia kregosłupa.

- Sport i aktywność fizyczna są najlepszą bronią do walki z patologicznymi zagrożeniami: narkotykami, alkoholem, papierosami. Nie można wygrać z zagrożeniami lecząc ich skutki. Sposobem jest zwalczanie przyczyn, czego najlepszą formą jest stwarzanie możliwości do uprawiania sportu i rekreacji ruchowej - powiedział w trakcie otwarcia zawodów Arkadiusz Sip, pełnomocnik Burmistrza Miasta ds. profilaktyki.

Jak powiedział, tak zrobił - w istotny sposób dofinansowując imprezę.

Nie sposób przecenić w tym względzie rolę Państwa Janiny i Zygmunta Kroplewskich, właścicieli Parku Wodnego JAN, którzy udostępniając nieodpłatnie (!) cały swój obiekt ponad setce dzieciaków nie tylko umożliwili im udział w zawodach. Nie mniejszą frajdą był pokaz technik ratownictwa wodnego w wykonaniu ratowników Parku Wodnego oraz godzina korzystania ze wszystkich wodnych atrakcji. Dziękujemy również tym pracownikom Parku Wodnego, którzy przyczynili się do do zorganizowania i sprawnego przeprowadzenia zawodów, a w szczególności dyrektorowi Andrzejowi Stępowskiemu.

Organizatorzy postarali się także o atrakcyjne nagrody.

Dla zwycięskich szkół były: puchar, pamiątkowe plakiety, zestawy map ściennych oraz atlasy geograficzne. Dla zwycięzców indywidualnych - medale, a dla wszystkich uczestników - specjalnie na tę okazję przygotowane dyplomy, plany lekcji i butony.

Jak wiadomo ruch wzmaga apetyt. O tym też pomyślano - każdy uczestnik zawodów został poczęstowany owocowym sokiem i pączkiem.

Bardzo „niegościnny” okazał się współgospodarz zawodów - Szkoła Podstawowa nr 3 z Darłowa, wygrywając w klasyfikacji drużynowej. Drugie miejsce zajęła SP nr 4 z Darłówka, a trzecie SP z Damnicy.

Indywidualnie najlepszymi pływakami byli:

klasy III-IV (dystans 25 m)

klasy V-VI (dystans 50 m)

Styl dowolny

2.    Aleksandra Czerska – SP Damnica

3.    Karina Głogowska – SP3 Darłowo

1.    Urszula Śmigielska – SP3 Darłowo

2.   Malwina Mateja – SP3 Darłowo

3.    Anna Laskowska – SP4 Darłowo

Styl klasyczny

2.    Karina Głogowska – SP3 Darłowo

3.    Magdalena Walasik – SP3 Darłowo

1.    Kinga Krysztofiak – SP4 Darłowo

2.    Marta Barańska – SP Kopnica

3.    Paulina Zimnowłocka – SP Iwięcino

Styl grzbietowy

2.    Aleksandra Czerska – SP Damnica

3.    Karolina Paduch – SP3 Darłowo

1.   Angelika Witkowska – SP Kopnica

2.    Sara Stelmasik – SP Postomino

3.    Anna Laskowska – SP4 Darłowo

klasy III-IV (dystans 25 m)

klasy V-VI (dystans 50 m)

Styl dowolny

1.    Piotr Betliński – SP3 Darłowo

2.    Mateusz Galek – SP Postomino

3.    Jakub Czerski – SP Damnica

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy organizatorom. Sportowy początek wiosny staje się sympatyczną darłowską tradycją. W takim razie - tradycyjne „do zobaczenia za rok”.

Aldona Śmigielska

ZDJĘCIA

Na starcie                                                           W walce z czasem

Na mecie