Menu Menu SP3 Darłowo

„Jak zachować zdrowe zęby?”

Na to pytanie próbowali znaleźć odpowiedź uczniowie z młodszych klas darłowskiej „Trójki”. Tradycyjnie już w ramach szkolnej profilaktyki drugoklasiści wzięli udział w „Ogólnoświatowym programie higieny jamy ustnej” organizowanym przez firmę Colgate.

W pierwszej połowie marca wychowawcy wraz ze swoimi klasami  realizowali zadania objęte programem a towarzyszył im sympatyczny zajączek Dr Ząbek. Były więc projekcje filmowe, pogadanki i oczywiście wystawa prac plastycznych.

„Jak zachować zdrowe zęby?”- to również hasło przedsięwzięcia jakie postanowiłam zrealizować w klasie II c.

Przez kilka dni dzieci poznawały budowę, rodzaje zębów i technikę prawidłowego szczotkowania.

Samodzielnie zbudowały modele uzębienia i szczoteczkę, które posłużyły jako narzędzie ćwiczeń.

Z zagadnieniem zdrowych zębów wiąże się bezpośrednio racjonalny dobór posiłków. W kolejnym, więc etapie graficznie przedstawiliśmy sposoby zdrowego odżywiania.

Dzięki serdecznemu przyjęciu w Praktyce  Stomatologicznej „StylDent” oraz uprzejmości       dr Agnieszki Walczak dzieci poznały tajniki pracy  stomatologa.

Na ostatnim spotkaniu, dotyczącym profilaktyki  przeprowadziliśmy  doświadczenie, odpowiadając tym samym na pytanie jak powstaje osad na zębach. Nie obyło się też bez zgaduj-zgaduli oraz zadań sprawdzających wiadomości i umiejętności uczniów.

Zajęcia te miały charakter lekcji otwartej, w której uczestniczyły nauczycielki i specjalnie zaproszony gość mgr Elżbieta Lisowska  z Powiatowej Stacji San-Epid w Sławnie. Program spotkał się z wyraźną aprobatą dzieci.

Justyna Tomczyk