Archiwum artykułów

Spotkanie pt: „Mam prawo do…”

„Mam prawo do życia, do bycia, do chcenia.

Mam prawo do miłości, radości, tworzenia.

Mam prawo do nauki, wiedzy i wiary.

Mam prawo do marzeń, do snu i zabawy.

Mam prawo do gniewu i złego nastroju…”

J. Poloczek

05 lutego 2015r. na zebraniu z rodzicami  uczniowie klas IVC, VA i VD przygotowali dla swoich rodziców spotkanie pt: „Mam prawo do…”.

Dzieci przedstawiły swoje najważniejsze prawa w formie scenek „z życia wziętych”, a pani psycholog Dorota Frąszczak zaapelowała o respektowanie praw dziecka oraz przypomniała, jakie obowiązki się z ich przestrzeganiem wiążą.

Każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi zachęcała do udziału w zajęciach Szkoły dla Rodziców i Wychowawców, której głównym mottem jest: Wychowywać to kochać i wymagać. Podkreślała wagę dialogu w procesie kształtowania więzi rodzic – dziecko opartego na wzajemnym szacunku.

To było wartościowe spotkanie pełne refleksji i wzruszeń.

Dziękujemy młodym artystom, rodzicom za zainteresowanie oraz za przygotowanie oprawy artystycznej i dekoracji paniom: Barbarze Kalinowskiej, Annie Rudzkiej, Halinie Bajor, Jolancie Czarnuch.