Archiwum artykułów

Apel dla rodziców „Kochaj mnie mądrze”

„Dzisiejsze zbuntowane dziecko, to to, nad którym się wczoraj znęcaliśmy.

Dzisiejszy człowiek, który żyje miłością i pięknem, to dziecko, które wczoraj żyło radością ...”

Słowa jakże oczywiste, jednak w codziennym pędzie zapominane. 2 czerwca 2015r. w kinie „Bajka” odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów klas IV-VI, które miało na celu uświadomienie rodzicom jak ważną rolę pełnią w wychowaniu swojego dziecka. Bo przecież, kto inny jak nie rodzic jest odpowiedzialny za jakość relacji, za więzi ze swoimi pociechami, a tym samym za to, jakimi ludźmi staną się one w przyszłości. Wzruszający występ uczniów miał na celu uświadomić rodzicom, że bez ich wsparcia dziecko może nie poradzić sobie z zagrożeniami dzisiejszego świata, takimi jak: narkotyki, alkohol, dopalacze.

Piękne słowa piosenek w wykonaniu zespołu wokalnego oraz mocny tekst: „Mamo, Tato chciałbym: (...) cieszyć się swoim dzieciństwem, mieć szczęśliwych rodziców, mieć bezpieczny dom, być szczęśliwym”, wywołały wielkie wzruszenie publiczności.

Anna Lichańska

Beata Łoin