Archiwum artykułów

My z niego wszyscy …

26 września 2014 roku w naszej szkole świętowaliśmy 75 rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego oraz 70 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Obchody tak ważnego wydarzenia trwały w naszej szkole cały dzień. Przy wejściu do szkoły postawiona została tablica informacyjna o przebiegu, dowódcach i przyczynach wybuchu Powstania Warszawskiego oraz o organizacji Armii Krajowej. Główny korytarz został udekorowany symbolem Polski Walczącej oraz hasłem „My z niego wszyscy …”. Uczniowie rozdawali rodzicom reprodukcje Biuletynu Informacyjnego z 2 sierpnia 1944r.

Najważniejszy punkt uroczystości to apel dla klas starszych, którego gościem honorowym był kombatant p. Kazimierz Kuligowski. W przybliżeniu trudnej historii pomogła prezentacja multimedialna wyświetlana w trakcie występu a prezentowane wiersze miały przybliżyć słuchającym sylwetkę jednego z powstańców, poety, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Zespół wokalny urozmaicił przytaczane fakty historyczne pięknym wykonaniem piosenek „Warszawskie dzieci”, „Pałacyk Michla”, „Taki kraj”.

Przedstawiciele klas czwartych mieli wyjątkową okazję wziąć udział w spotkaniu z uczestnikiem Powstania Warszawskiego. Dzieci wysłuchały unikatowych wspomnień gościa oraz otrzymały odpowiedzi na nurtujące pytania.

Na zakończenie obchodów, przed budynkiem szkoły, zasadzone zostało symboliczne drzewko. Jesteśmy pewni, że ten dzień na długo zostanie w naszej pamięci.