Archiwum artykułów

Bezpiecznie w Trójce

Pierwsze dni pierwszaków w szkolnych murach już za nimi. Kolorowe tornistry, wymarzone piórniki, zabawy z rówieśnikami, wkroczyły pewnym krokiem na szkolne podwórko darłowskiej Trójki. Już na początku września dzieci dokładnie poznały nowe otoczenie, a 10 września 2014 uczestniczyły w poznawaniu zasad w ruchu drogowym oraz prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Do ćwiczeń praktycznych zostało wykorzystane mobilne miasteczko, na którym każdy uczeń musiał pokonać „pasy” oraz zwrócić szczególną uwagę na poruszającego się rowerzystę. Każdy uczeń na zakończenie został obdarowany znaczkiem odblaskowym, który obiecał nosić będąc na drodze.

W tym czasie naszą szkołę odwiedziły dzieci z Akademii Przedszkolaka, które nauczyły się prawidłowo korzystać z drogi publicznej, a w szczególności z przejścia dla pieszych. Przedszkolaki również otrzymały na pamiątkę znaczki odblaskowe.

Mamy nadzieję, że praktyczne ćwiczenia na mobilnym miasteczku drogowym pomogą najmłodszym bezpiecznie poruszać się po drodze.