Archiwum artykułów

Dzień Ligi Ochrony Przyrody

Dla każdego ekologa 9 stycznia to jeden z ważniejszych dni w kalendarzu, gdyż tego dnia przypada Dzień Ligi Ochrony Przyrody. Najstarszej organizacji w Polsce, istniejącej od 1928r., zajmującej się popularyzowaniem wiedzy o przyrodzie i podejmowaniem działań na rzecz środowiska przyrodniczego.

W celu podtrzymania tradycji o popieraniu działań ekologicznych w Polsce oraz pogłębianiu naszej świadomości o zagrożeniach, jakie niosą negatywne skutki postępowania człowieka w środowisku. Uczniowie zrzeszeni w Szkolnym Kole LOP wraz z opiekunami p. M. Kosowską i p. A. Rzeczkowską przygotowali małą akcję informacyjną o Lidze, połączoną z konkursem krzyżówkowym, skierowanym głownie do czwartoklasistów. Jak się okazało mali ekolodzy mają dużą wiedzę na temat dbania o środowisko przyrodnicze. Z licznej grupy uczestników konkursu wyróżnienie otrzymali: Zuzanna Krawiecka kl. IVe, Dorian Borkowski kl. IVC, Katarzyna Krasinkiewicz kl. IVa.

Pamiętajmy, że nie tylko ten dzień powinien być dla nas motywem do działania, ale każdego dnia starajmy się, aby przyroda nie utraciła swojego piękna.