Archiwum artykułów

Eko-friends

Hej, to My – zespół do zadań specjalnych „Eko-friends”. W bieżącym roku szkolnym przystąpiliśmy do konkursu „Drugie Życie Elektrośmieci” pod opieką pani Barbary Kalinowskiej i już niedługo zorganizujemy wielką akcję zbiórki ZSEE, czyli zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Są nimi zużyte, przestarzałe lub zepsute pralki, lodówki, komputery, telefony, świetlówki i żarówki energooszczędne, telewizory, sprzęt audio, żelazka, telefony, wiertarki i inne podobne sprzęty zasilane na prąd lub na baterie. Przygotowaliśmy dla was szkolną gazetkę, ulotki a w planach mamy przedstawienie. Bardzo nam zależy, by zalegające elektrośmieci trafiły do odpowiednich instytucji zajmujących się odzyskiem, recyklingiem czy utylizacją. Nasze działania ma pewno pomogą środowisku. Razem - możemy więcej!