Archiwum artykułów

e Twinning w SP3

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy 4c w ramach zajęć koła przyrodniczego przystąpili do projektów eTwinning - Protect the Plants! i Let Species Exist. Projekty dotyczyły zagrożonych gatunków roślin i zwierząt we współpracy z uczniami z Turcji. Dla młodych przyrodników było to nie lada wyzwanie. Musieli wyszukać zagrożone wyginięciem organizmy, scharakteryzować je a następnie przetłumaczyć opisy na język angielski. Działania wspierali opiekunowie – nauczyciel przyrody Barbara Kalinowska i nauczyciel języka angielskiego Dorota Jastrzębska. Po przygotowaniu materiałów należało je umieścić na platformie e Twinning. Były to krótkie filmiki, które uczniowie sami nagrywali, co sprawiało im ogromną przyjemność oraz  zdjęcia z przygotowań  dotyczące ich pracy i charakteryzowanych organizmów. Największym problemem okazało się  specjalistyczne słownictwo angielskie. Dzięki swojej pracy uczestnicy projektów  rozwijali zainteresowania przyrodnicze, dostrzegali potrzebę ochrony zagrożonych gatunków  oraz doskonalili posługiwanie się językiem angielskim. Dodatkowo przezwyciężali stres występując na forum. Projekty będą kontynuowane w przyszłym roku a zadaniem uczniów będzie wykonanie prezentacji multimedialnych o wybranych przez siebie gatunkach roślin i zwierząt.