Archiwum artykułów

Szkolne Konkursy Matematyczne „Czar Par”

W dniach 10 i 11 czerwca 2015 roku w naszej szkole odbyły się Szkolne Konkursy Matematyczne „Czar Par”. 10 czerwca do konkursu przystąpili uczniowie klas piątych, a dnia 11 czerwca uczniowie klas szóstych.

Pary piątoklasistów rywalizowały ze sobą w następujących konkurencjach: quiz wiedzy matematycznej, zapałczane łamigłówki, domino matematyczne, układanki tangramowe oraz krzyżówka z hasłem. Pary szóstoklasistów w takich konkurencjach jak: quiz wiedzy matematycznej, rebus, domino matematyczne, sudoku, oraz krzyżówka z hasłem.

Celem konkursów było rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów oraz nauka logicznego i szybkiego myślenia. Konkursy kształtowały umiejętność współpracy, poczucia odpowiedzialności, a także ukazywały konieczność doboru odpowiedniej strategii działania. Matematyka natomiast, przeniesiona na grunt znanych i lubianych przez wszystkich gier i zabaw stała się źródłem wspaniałej zabawy.

W kategorii klas V zwycięzcami zostali:

I miejsce – Roksana Górska i Aleksander Podwałka z klasy 5C,

II miejsce – Marta Bobrowska i Nikodem Wysocki z klasy 5B,

III miejsce – Zuzanna Schulz i Dominika Fiedorowicz z klasy 5D.

W kategorii klas VI zwycięzcami zostali:

I miejsce – Marlena Sołtysińska i Krystian Wrzesień z klasy 6C,

II miejsce – Wiktoria Jeszke z klasy 6E,

III miejsce – Aleksandra Kuczmarska i Natalia Łysakowska z klasy 6D.

Najlepsze pary otrzymały nagrody ufundowane przez Radę Rodziców SP3 w Darłowie, a wszyscy uczestnicy konkursu dyplomy oraz drobne upominki ufundowane przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.

Wszystkim mistrzom matematyki gratulujemy !

Magdalena Kasprzykowska