Archiwum artykułów

Ornitologiczny Omnibus

17 czerwca w naszej szkole odbył się konkurs pt. „Ornitologiczny Omnibus”. O tytuł walczyło 10 „trójkowych ptasiarzy”. Cały rok szkolny pracowicie poszerzali swoje wiadomości i poznawali tajniki uskrzydlonego świata. Uczestniczyli w wielu zajęciach terenowych i warsztatowych. Nie było czasu na nudę. Turniej był także podsumowaniem projektu edukacyjnego Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, którego byli oczywiście członkami. Najpierw pisali test składający się zarówno z pytań zamkniętych jak i otwartych. Ten etap pozwolił na wyłonienie piątki finalistów. Nie było łatwo, poziom wiedzy był bardzo wyrównany. Następnie rozwiązywali szereg różnorodnych zadań, między innymi rozpoznawali ptaki po ich cieniach oraz  okazy przedstawione w prezentacji multimedialnej, wskazywali gatunki osiadłe i wędrowne, kolorowali ptasie jaja na podstawie otrzymanego tekstu, rozwiązywali krzyżówkę, wykreślankę, określali, które ptaki latają w kluczu, a które w chmarach, wymieniali jak największą liczbę znanych im gatunków ptaków. Nad przebiegiem konkursu czuwała pani Agnieszka Rzeczkowska. Wszyscy byli doskonale przygotowani, każdy miał szansę na wygraną. W końcu przyszedł czas na podsumowanie i wyłonienie osoby, która uzyskała miano „Omnibusa Ornitologicznego”. Pierwsze miejsce zdobyła Michalina Jóźwiak, tuż za nią uplasował się Marek Kosowski, trzecią pozycję zajęła Zuzanna Pasik. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę i dyplom. Konkurs nie odbyłby się bez wsparcia niezastąpionej Rady Rodziców, za co serdecznie dziękujemy. Uczniom natomiast gratulujemy doskonałej wiedzy i mamy nadzieję, że z nowym rokiem szkolnym ponownie tak licznie wezmą udział w zajęciach kół ornitologicznych.

Organizator konkursu i opiekun szkolnego koła OTOP

Monika Kosowska