Archiwum artykułów

Szkolny etap Konkursu Recytatorskiego

„PTAKI, PTASZKI, PTASZĘTA POLNE”

Dnia 17 kwietnia w naszej szkole odbył się szkolny etap Konkursu Recytatorskiego „PTAKI, PTASZKI, PTASZĘTA POLNE”. Konkurs odbywał sie w dwóch grupach: młodszej kl. I-III oraz starszej klasy IV-VI. Udział w konkursie wzięło łącznie w obu grupach 89 osób. Najchętniej jak zwykle uczniowie do recytacji wybierali wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, ale także innych polskich twórców literatury dziecięcej, takich jak Dorota Gellner czy Wanda Chotomska. Konkurs przebiegał w bardzo miłej atmosferze i pomimo tremy nawet najmłodsi uczestnicy poradzili sobie z występami.

Zwycięzców nagrodzono nagrodami książkowymi i dyplomami natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki. Laureaci konkursu wezmą udział w eliminacjach powiatowych które odbędą się w maju w kinie „Bajka”, a są organizowane przez Bibliotekę im. Agnieszki Osieckiej w Darłowie.

WYNIKI KONKURSU

Grupa młodsza „PTASZĘTA”