Archiwum artykułów

Konkurs Skrzydlate Sekrety”

W środę 19 listopada na zajęciach szkolnego koła OTOP (Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków) odwiedziła nas Pani wicedyrektor Anna Lichańska. Wszystkie dzieci z niecierpliwością na nią czekały. Powodem wizyty było losowanie nagrody w konkursie pt. Skrzydlate Sekrety. Począwszy od października co miesiąc uczniowie zmagają się z różnego rodzaju  łamigłówkami ornitologicznymi. Tym razem należało rozpoznać ptaka na podstawie zdjęcia i krótkiego opisu. Ptak wielkości małego gołębia, z długimi nogami, krótkim dziobem i długim czubem. Ten kolorowy, hałaśliwy „jegomość” doskonale czuje się na wilgotnych łąkach. Oczywiście chodziło o czajkę (Vanellus vanellus). Ponieważ tylko jedna osoba udzieliła błędnej odpowiedzi, a pozostali nie pomylili się, zwycięzcę wyłoniono w drodze losowania. Szczęśliwcem okazała się Zuzanna Pasik z klasy 4e. Otrzymała zestaw drobnych nagród rzeczowych.

W listopadzie należy rozwiązać wykreślankę dotyczącą składników jadłospisu ptasiej stołówki, a otrzymane hasło narysować. Zachęcamy innych do wspólnej zabawy.

Opiekun szkolnego koła OTOP

Monika Kosowska