Archiwum artykułów

Konkursu wiedzy n/t krajów anglo- i niemieckojęzycznych

26 maja uczniowie klas szóstych naszej szkoły mieli okazję sprawdzić swoje wiadomości w czasie konkursu „Wiedzy n/t krajów anglo- i niemieckojęzycznych”. Jak co roku uczestnicy konkursu musieli wykazać się nie tyle znajomością języków obcych, co znajomością realiów panujących w krajach, gdzie językiem urzędowym są języki angielski lub niemiecki. Pytania były różnorodne i dotyczyły wielu dziedzin m.in. muzyki, sportu, mody a nawet motoryzacji. Z większością pytań drużyny poradziły sobie świetnie. Uczniowie rozpoznawali słynne angielskie budowle, podawali nazwiska słynnych Anglików i Niemców a nawet rysowali znaczki znanych koncernów samochodowych.

Wysiłek się opłacił, ponieważ wszyscy uczestnicy oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymali atrakcyjne nagrody: zaproszenia na pizzę do Pizzerii „Pinokio” i „Cosa Nostra”, a także bilety do Aquaparku „Jan” i kina.

Naszym „wiernym” sponsorom serdecznie dziękujemy, a nagrodzonym życzymy udanej zabawy i smacznego J!