Archiwum artykułów

LOP – Ekoszlakiem dla Natury

W obecnym roku szkolnym w naszej szkole rozpoczęło działalność Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody – organizacji działającej od 1928 roku, propagującej zasady ekologii od najmłodszych lat. Z tej okazji opiekunki: Agnieszka Rzeczkowska i Monika Kosowska zorganizowały 15.12.2014r. konkurs oraz uroczyste wręczenie legitymacji członkowskich.

Pięć trzyosobowych zespołów zmagało się z problemami ochrony środowiska dnia codziennego. Uczestnicy segregowali śmieci, kupowali sadzonki za zużyte baterie, rozpoznawali drzewa, loga parków narodowych, tworzyli łańcuchy pokarmowe oraz rozwiązywali krzyżówki, quizy i zagadki przyrodnicze.

Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja, w której skład weszli: dyrektor SP 3 – pan Andrzej Protasewicz, prezes Zarządu Okręgowego LOP w Koszalinie – pani Grażyna Małkiewicz, przewodnicząca Okręgowej Komisji Rewizyjnej LOP w Koszalinie – pani Maria Czekałowska oraz nauczycielka SP 3 – pani Alicja Balcerzak. Po półtoragodzinnej rywalizacji wyłoniono zwycięzców konkursu. I miejsce zajął zespół w składzie: Agata Piłat, Marek Kosowski, Maciej Mieczkowski, II miejsce: Zuzanna Kuriata, Oliwia Marynka, Wiktoria Podlipny, III miejsce: Krzysztof Gałuszewski, Zuzanna Krawiecka, Kinga Witkowska. Dzięki wsparciu Rady Rodziców i szanownym gościom Okręgowego Oddziału LOP w Koszalinie wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, za co serdecznie dziękujemy.

Uczniowie wykazali się wiedzą i umiejętnościami z zakresu ekologii i w pełni zasłużyli na legitymacje członkowskie, które oficjalnie wręczyła Pani Prezes wraz z opiekunkami koła.

Monika Kosowska

Agnieszka Rzeczkowska