Archiwum artykułów

Dzień Bibliotekarza

11 maja br. na zaproszenie Burmistrza Miasta Darłowo - Arkadiusza Klimowicza i Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej - pani Krystyny Krakowiak, odbyło się spotkanie z okazji Dnia Bibliotekarza. Do Ratusza Miejskiego przybyli wszyscy bibliotekarze z naszego miasta i inne osoby związane z krzewieniem kultury czytelniczej. Dyplomem uznania Burmistrz Miasta podziękował pracownikom bibliotek za ich pracę i popularyzację książki. Miłym akcentem uroczystości było wyróżnienie i nagrodzenie książką oraz dyplomem najlepszego czytelnika trójki uczniów z naszej szkoły (Julian Juśko z klasy Ib, Mateusz Król z klasy IVc, Agata Piłat z klasy Vc). Uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzeć prezentację dotyczącą rozbudzania i rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród uczniów przez bibliotekę SP3 w Darłowie. Na pamiątkę tego wyjątkowego spotkania, zaproszeni goście otrzymali tomik wierszy pt. ,,Książka i biblioteka w poezji uczniowskiej” oraz  symboliczny kwiatek wykonany przez uczniów naszej szkoły.

Dorota Adryańczyk

Joanna Gawrońska